Boya Uygulamaları

İç ve dış mekân tasarımında öne çıkan duvar boyası, görüntüyü ve mekân işlevselliğini olumlu yönde etkileyen dekorasyon – yenileme aşamalarındandır. Eskiyen, deforme olan ya da artık göze hoş görünmeyen ve demode kalan duvar boyaları yerini modern duvarlara, cephelere bırakıyor. Boya uygulamalarımız, önce göze sonra işlevselliğe hitap eden yüksek renk kalitesine sahip boyalarla gerçekleştiriliyor. Boya uygulamalarında mekânın özellikleri ve dekorasyon boya seçiminde dikkate alınıyor. Dekoratif boya, silikonlu boya, doğal boya, plastik boya, sentetik boya, anti bakteriyel boya gibi birçok boya çeşidi bulunuyor. Her boyanın kullanım alanı farklılık gösteriyor.

İç mekân boya uygulamaları nasıl olmalı?

İç mekân boya uygulamaları genellikle mekânın fonksiyonelliğini artırmaya odaklıdır. Renk, doku elbette önem taşıyor ancak boya badana çalışmalarında dikkat edilecek ana unsur, iç mekânın aydınlığıdır. Örneğin küçük bir alanda koyu renk kullanmak alanın daha da küçük, boğucu, sıkıcı görünmesini sağlar. Küçük alanlarda her zaman açık tonlarda, canlı renkler tercih edilmelidir. Aynı şekilde gün ışığından az ya da hiç yararlanmayan alanlarda da aydınlatmayı destekleyecek renkler kullanılmalıdır.

Dış cephe boya uygulamalarında renk trendleri nelerdir?

Dış cephe boya uygulamaları her yıl değişiyor. Boya kalitesi ise gün geçtikçe artıyor. Günümüzde dış cephe mantolama ve dış cephe boya uygulamalarında dış etkenlere dayanıklı kaliteli boyalar bulunuyor. Dış cephe renk trendleri binaların, yapıların yenilikçi bir çehreye bürünmesini sağlarken değerini artırıyor. Bir binanın daha estetik görünmesinde rol oynayan boya artık modern renk kartelalarından seçiliyor. 2021 dış cephe renkleri arasında neler var? Dış cephelerde sade fakat güçlü renkler trend. Duman grisi, füme rengi, kum beji, taş rengi, krem, yeşil, hâkî, bordo gibi farklı renkler ve tonlar var. Varna Yapı boya ekibimiz, geniş boya türleri ve renk kartelası ile her yıl yüzlerce yapının yeni bir görünüme ulaşmasını sağlıyor. İç mekanlarda ise modern dokunuşlar yapıyor. Ekibimizin yenilikçi boya çalışmalarına renk trendleri ve müşterilerin beklentileri dahil oluyor, modern çözümler üretiliyor. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Ekibimiz, sizlere renk ve boya uygulamaları hakkında detaylı bilgi verirken renk seçiminde yardımcı olmak için hazır. Tüm boya uygulamaları için lütfen bizimle iletişime geçin.