İzolasyon

İzolasyon diğer yaygın adıyla yalıtım, iç mekanların dış etkenlere karşı özel bir malzeme ile korunmasıdır. İzolasyon çalışmalarında birçok farklı malzeme kullanılıyor. Bu malzemeler dışarıdan içeriye içeriden ise dışarıya enerji kontrolü kazandırıyor. İzolasyonu olan bir yapı izolasyon olmayan yapıya oranla çok daha konforlu, sağlıklı, güvenilir bir alan kazandırıyor. İzolasyon türleri; Isı, ses, çatı izolasyonudur. Her biri yapının işlevselliğini artırmayı hedefliyor. Yenilikçi ve kaliteli yaşam anlayışına hitap eden yapılarda izolasyon sıfırdan mimariye dahil ediliyor, kullanıcılar, izolasyonun üstün başarıgösterdiği bir daireye adım atıyor. Varna Yapı olarak izolasyonda geniş kapsamlı bir hizmet veriyor, yapıların kalitesini yükseltiyoruz. İşte yaptırabileceğiniz izolasyon türleri;

Ses Yalıtımı

Modern yaşamda komşulardan ya da şehirden gelen sesler hala büyük problem. Ses yalıtımı tamamen bu gürültülere odaklanan, kişilere mahremiyet kazandıran bir yalıtım türüdür. Doğru malzemelerle, doğru bir işçilikle uygulanan ses yalıtımı üstün kalitesiyle kusursuz bir sessizlik kazandırır.

Isı yalıtımı

Isı yalıtımı artık eski – yeni tüm yapılarda önemsenen bir izolasyon türü. Kışın içerdeki sıcak havanın, yazın ise ferah havanın korunmasını amaçlayan ve başarılı performans gösteren ısı izolasyonu, yaşam kalitesinde olumlu rol oynar. Isı yalıtımı aynı zamanda fatura dostu bir özellik gösterir, iklimlendirme sistemlerinden daha az fakat daha yüksek bir performansta yararlanmayı sağlar.

Çatı yalıtımı

Çatıdaki izolasyonun eskimesi ya da kötü olması yıl boyunca sorun yaşanmasına sebep olur. Örneğin, kış geldiğinde çatı akıtır ve dairenin konforunu, sağlığını kötü etkiler. Randımanlı bir yaşam alanı için ısı – ses izolasyonu gibi çatı izolasyonu da gerekli. Çatı izolasyonu akıntıların önüne geçerken diğer yandan ise enerji tasarrufu sağlar ve yaz – kış içerinin havasını korur.

İzolasyon Maliyeti

İzolasyon fiyatları her yıl değişkenliğe uğruyor. Üstelik fiyatlar yapıya göre de değişiyor. Uygulama alanı, malzeme, işçilik gibi önemli kalemler izolasyon maliyetini belirliyor. İzolasyon yaptırmayı düşünüyorsanız küçük bir piyasa araştırmasıyla fiyatları öğrenebilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var; izolasyon fiyatı asla spesifik olamaz. İzolasyonda fiyat vermek için izolasyon yapılacak yerle ilgili temel bilgilere ihtiyaç duyulur.