Varna Yapı

Termal Kamera Çekimi

TERMAL (ISI) KAMERA

Termal kamera, kızılötesi dalga boyu spektrumunda, ekipmanla doğrudan temas gerçekleştirmeksizin sıcaklık modellerini algılayan bir cihazdır. Görüntüleme yöntemi olarak gözle görülmeyen IR enerjiyi (ısıyı) esas alan ve görüntünün genel yapısını IR enerjiye göre oluşmuş renkler ve şekillerin belirlendiği görüntüleme sistemidir. Termal görüntüleyiciler çıplak gözle tespit edilmeyen, ancak ciddi sonuçlara yol açabilen küçük problemleri net olarak görmemizi sağlar. Termal kameralar ısı yalıtım sektöründe dış cephe ve çatılarda oluşan hava akımı veya rutubet kaynaklı sorunları tespit etmek adına kullanılmakta ve ısı yalıtımına ihtiyaç duyulan bölgeler doğru şekilde belirlenmektedir. Mevcut yapıda ısı yalıtım ve ısı sorunlarının saptanmasında kullanılan yardımcı araçlardır. Kızılötesi görüntüleme yapabilen termal kameralar sayesinde konutların ısı yalıtımı kusurlu yerlerinde yaşanan ısı kaçakları görüntülene bilmektedir.

Çözüm ortağınız olarak VARNA YAPI'yı seçtiğinizde sözleşme aşamasında binanın görüntüleri termal kamera yardımı ile çekilecek ve uygulama öncesi ısı kayıpları görüntüler halinde tespit edilecektir.

Varna Yapı Termal Kamera Çekimi

Benzer bir uygulama ısı yalıtım, mantolama uygulaması bittikten sonra termal kamera yardımı ile binanız tekrar görüntülenecek, yalıtımlı hali ile engellenen ısı kayıpları tarafınıza termal görselleri eşliğinde rapor olarak sunulacaktır. Mümkün olan her konuda sizlere yardımcı oluyoruz ve sizlerle birlikte, sahada kullanılan ürünlerinin en kaliteli şekilde uygulanmasına destek oluyoruz.

Konutlarda Isı Kaçakları Nerelerde Olur?

- Dış duvarlar
- Çatılar
- Bodrum döşemeler
- Bodrum tavanları
- Balkonlar
- Pencereler
- Kapılar

Termal Kamera Raporu Nedir ?

Mantolama uygulaması öncesi binanızın termal çekimleri gerçekleştilir ve binanızda yalıtım ihtiyacı duyulan alanlar tespit edilerek, binanız için en doğru çözümler sunulur.

Mantolama uygulaması sonrası tekrardan aynı termal kamera işlemi ile binanızdaki ısı kaçaklarının giderildiği alan ve ısı kayıplarının önlenme oranları konut yönetimlerine rapor halinde teslim edilir.

Termal kamera örneklerinden bazıları...

HIZLI TEKLİF AL