Varna Yapı

SERAMİK VE FAYANS UYGULAMALARI

Seramik Nedir ?

Kil, kaolin, siliski kum ve diğer mineral hammaddelerinin karıştırılmasından sonra, çelik kalıplar içinde yüksek basınç altında şekillendirilmesi ve bir defa ğişirilmesi ile elde edilir. Pişirilmeden evvel herhangi bir çatmala veya kırılmayı önlemek için seramik hamurunun içine çok az miktarda şamot, feldspat, kum, tebeşiri grafit ve kok tozu gibi katkılar katılır.

Varna Yapı Seramik ve Fayans Uygulamaları

Seramik Çeiştleri ve Seramik Kullanım Alanları

Seramik öğütme, eleme, karıştırma, gibi bir takım işlemler ile şekillendirilerek yüksek sıcaklıkta pişirme yöntemi ile imal edilir. İmalat methodu ne olursa olsun seramik su emme oranlarına göre sınıflandırılır. Su emme oranı doğrudan malzemenin bünyesindeki boşlukarla ilişkili olan bir konudur. Seramik malzemesinin su emme oranına bakıarak hangi konum ve şartlarda, hangi konum ve mekanlarda kullanılacağına karar verilir. Seremik çeşitleri gereği mekanın konumuna göre çeşitlenir. Zemin kaplama malzemesi olarak sınıflandırılan seramikler su emme oranı ve hava koşullarına dayanıklılığı ilede değişken olur. Seramik yük, insan yoğunluğu çok olan avm, kafeterya, restorant, hastane, depo, bahçe, teras zeminlerde uygulanır. Bu alanlarda seramik seçimi ise porselen seramik modelleri kullanılması uygundur.

Faydası Nedir ?

Bünyesi anorganik olan ama metal olmayan; kil, kuats,feldspat, kalker gibi seramik ham maddelrinin belirli oranlarda karışımının özel kalıplarda preslenerek şekillendirilmesinde sonra yüksek sıcaklıklarda pişirilen ve yüzü sırlanmış duvar kaplama malzemesidir Fayans. Diğer bir tanımla Fayans çokça yapıların iç meklanlarında ıslak zemin durvar kaplamasında kullanılır. Fayans duvar karosu ve emme oranı yüksek olan malzemedir. Yer seramiklerine nazaran daha yksek oranda su mem oranına sahiptir ve iç mekanlarda tercih edilir. Fayans iç mekanlarda yüke ve fiziki özelliklere maruz kalan mekanlarda kullanılmaz.

Fayans Kullanım Alanları

 - Banyo duvar fayansı döşeme
 - Murfak Tezgah arası fayansı döşeme
 - Mutfak duvar fayans döşeme
 - Mezbaha fayans döşemesi
 - Retorant duvar fayans işleri
 - Kafeterya duvar fayans döşeme
 - Otel duvar fayans uygulaması
 - Oto yıkama duvar fayans döşeme
 - Labaratuvar duvar fayans döşeme

Varna Yapı Seramik ve Fayans Uygulamaları
HIZLI TEKLİF AL