Varna Yapı

ETKİN VE EKONOMİK YALITIM

Isı yalıtımı sadece kışın faydalı değildir. Kışın soğuk havalarda duvarları sıcak tuttuğu gibi, yazın da klima görevi görmektedir. lsı yalıtımı, mevcut ve yeni yapılarda etkin bir şekilde çevrenin korunması, yapı fiziği hatalarının kapatılması ve ömür boyu yakıt giderlerinden tasarruf edilebilmesi için en etkili ve ekonomik çözüm olarak kabul edilmektedir.

lsı Yalıtımı Akılcı Bir İştir !

Grafikte; bir yapının ısı yalıtım fonksiyonunun, neden yapı malzemesinde değil de yalıtım malzemesinde olması gerektiğini göstermektedir. Örneğin betonun yalıtım etkisi, EPS yalıtım malzemesinden 66 kat daha azdır. Bu nedenle soğuğun beton balkon, çatı ve bodrum duvarlarından girmesini engellemenin büyük önemi vardır. Yalıtım özelliği güçlü olarak bilinen yumuşak ahşap bile EPS karşısında 3,5 kat daha az yalıtım sağlar.

Bu nedenle de yük taşıyan yapı malzemeleri ve ısı yalıtımı sağlayan yapı malzemeleri olarak yapılan ayrım giderek büyümektedir. Türkiye'de yılda 6 milyon m2 dış cephe, ısı yalıtım sistemleriyle inşa edilmektedir. Kalınlık değerleri yüksek olan yalıtım malzemesine yapılan yatırımlar, kısa sürede kendini amorti etmektedir.

Isı Yalıtımın Avantajları

- Yakıt tüketiminde belirgin düşüş ve daha az gider.
- Duvar ve tavanlarda rutubet oluşumunu engeller.
- Soğuk kış günlerinde ılıman duvar ısısı sağlar. Sıcak yaz günlerinde konforlu oda sıcaklığı. (daha az elektrik gideri)

Etkin ve Ekonomik Yalıtım
HIZLI TEKLİF AL