• info@varnayapi.com
  • 0216 540 14 40
  • 0535 724 69 95
Varna Yapı

Renovasyon Grubu

RENOVASYON GRUBU

ÇATI SİSTEMLERİ


Her çeşit yapının ayrılmaz bir parçası olan, görevi altında bulunan binaları olumsuz hava şartlarından koruyarak tahrip olmasını engellemek ve işi tasarrufunu sağlamak olan çatı sistemleri ayrıca şık bir bina görünümünün de vazgeçilmez parçalarıdır. Pek çok çesit malzeme kullanılarak değişik formlarda yapılan çatı sistemlerinin en önemli organları ise hiç şüphesiz ısı yalıtımı ve su yalıtımını sağlayan sistemlerdir. İnsan hayatı için oldukça önemli olan, yaşamımızı sürdürebilmek için muhtaç olduğumuz su, bizdekinin tam tersine yapıların bir numaralı düşmanıdır Taşıyıcı sistemlere nüfuz ettiği taktirde kolonların, betonların ve demir yapılarının zarar görmesine ve deforme olmasına neden olan ayrıca ne oluşmasına ortam hazırladığı için insan sağlığı için de olumsuz etkileri olan bu suları engellemek ve binaya girişine izin vermemek çatıların görevidir.

Enerji kaynaklarının bilinçsiz kullanılmasıyla her geçen gün biraz daha acı sona yaklaşılan dünyada, hem doğal enerjileri idareli kullanmak hem de kendi kesemizi rahatlatmak adına iyi bir işi yalıtımı da şarttır. Çatıların işi yalıtımını, kaliteli malzemeleri kullanarak işinin ehli ustalara yaptırmak; binayı aşırı güneş ısısından koruduğu gibi, binanın içindeki ısı muhafazasını da sağlayacak olan en etkin sistemdir. Binanın betonuna ve kolonlarına zarar veren en büyük etkenlerden olan su ve işi iyi bir çatı sistemi ile devre dışı bırakmak etkili bir muhafaza ve uzun ömür sağlar.

Biz de Varna Yapı olarak oldukça önem arz eden Çatı Yalıtım Uygulamaları alanında hizmet veriyoruz. İşinde uzman usta kadromuz ve yılların verdiği tecrübe ile binalarınızın koruyucu kalkanı olan çatıların; çatı aktarma, çatı onarım ve çatı yapım işlerini gerçekleştiriyoruz.

Varna Yapı Çatı Sistemleri:
- Su İzolasyonu
- Çatı Uygulamaları
- Çatı Kaplama
- Yalıtım Malzemeleri
- Teras İzolasyonu
- Isı Yalıtım

Anahtar teslimi çatı
Varna Yapı çatı sistemleri, konusunda sürekli eğitim alan uzman çözüm ortakları tarafından verilen anahtar teslim çatı hizmetleri ile çatınız için komple bir çözüm sunuyor. Anahtar teslim çatı hizmetleri ile Varna Yapı ürünleri ve teknik esaslara uygun şekilde uygulama hizmeti tek elden temin edilebiliyor. Böylece, 3-5 yıl arası değişen işçilik garantisi, çatı rutin bakım hizmetleri ve keşif hizmetleri ile birlikte ürün ve hizmetten oluşan bir çözüm paketi tercih edilebiliyor.
Görüntülü Diafon Sistemleri

 

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON SİSTEMLERİ


Görüntülü diyafon sistemleri, zilinize basıldığında kişinin görüntüsünü otomatik olarak ev veya işyerinizde bulunan monitöre iletir, görüntü iletimiyle birlikte kapınızdaki kişi ile sesli olarak iletişim kurmanıza veya kapı otomatiğini açmanıza izin veren sistemlerdir. Bunun yanında binanızda bulunan kapıcı ile direk görüşme yapabilmenizi sağlama, bina içindeki farklı kameraların görüntülerini de kendi monitörü üzerinden gözlemlemenizi sağlama gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır.

Görüntülü diyafon sistemi özellikle evlerde iş yerlerinde ve apartmanlarda güvenliğimiz için hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Görüntülü kapı telefonu (Görüntülü Diyafon Sistemi) kullanarak güvenliğinizi sağlamak yönünden bir adım atmış olacaksınız. Tanımadığınız insanları daha evinize girmeden kapıda durdurmanıza yardımcı olacaktır.

Hayatı kolaylaştırın
- Görüntülü Diafonlar
- En Kaliteli
- Ekonomik
- Kolay Montajlı
- Dokunmatik
- ve diger fonksiyonlar...

Şık ve Fonksiyonel
LCD ekranda gerçek isim arama Tuş takımı üzerinden zil çaldırma şifre ile kapı açma Proxy kart ile kapı açma ayarlanabilir kamera açısı (+,-) 25° Renkli kameralı Fotoselli ilave aparatlar ile daha konforlu Dijital zil paneli ile butonlu panel kullanımı.
Merkezi Uydu Sistemleri
 

 

ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

Gelişen teknoloji insanlara çoğu zaman yüksek standartlarda yaşam imkanı sunuyor. iletişimden, beslenmeye, ulaşımdan barınmaya her alanda gelişen teknolojinin izlerini görüyor ve yaşıyoruz. Peki bu teknoloji yaşam alanlarımızda bize nasıl ekti ediyor? Teknolojinin yaşamımızı kolaylaştıran imkanlarından yaşam alanlarımızda ne kadar faydalanabiliyoruz?

Varna Yapı iç mimarlık alanında yakaladığı farklı bakış açısı ile sizlere enerjik tasarımları yaşama olanağı sunuyor. İster konut, ister ofis veya sosyal alanlar... İç mimarlık projeleri ile hayallerinizdeki ideal çizgilere ulaşabilir, uzman ekibimizin deneyimlerinden kalıcı çözümler çıkartabilirsiniz.

Varna Yapı, iç mimarlık projelerinde ortamda yaşamaya en uygun tasarımları oluşturur. Mekanın ısıtılması, aydınlatılması, konforlu yerleşim alanlarının sunulması ve mekan sakinlerinin mutluluğu göz önünde tutulur. Tüm bu değişkenler sadece bir sabit ile belirlidir: sağlıklı ve mutlu bir yaşam alanı.

Mevcut yapınız ister konut, ister işyeri olsun, ona yepyeni bir bakış açısı ile bakalım ve neler yapabileceğimizi birlikte keşfedelim. Dilerseniz yeni bir mekanla ilgili hayallerinizi bir araya gelerek gerçeğe dönüştürelim. Konusunda uzman ekibimizin deneyimlerini, beklentilerinizle harmanlayarak etkili sonuçlara ulaşalım.

Yılların tecrübesini müşterilerine kaliteli ve ekonomik hizmet olarak sunan Varna Yapı iç dekorasyon, modern dekorasyon çizgilerinden, klasik dekorasyon tasarımlara kadar farklı pek çok alanda hizmet sunmaktadır.

Nerelerde Kullanılabilir?
- Büro ve İşyerleri
- Sanayi Yapıları
- Hastaneler
- Restaurantlar
- Spor Salonları
- Alış-veriş Merkezleri
- Bankalar
- Mağazalar
- Konutlar
- Metrolar
- Fabrikalar
- Prefabrik Yapılar
- Konferans Salonları

 

PEYSAJ UYGULAMALARI

Peyzaj mimarlığı, doğal ve kültürel kaynakları ve fiziksel çevreyi insan yararı, mutluluğu, güvenliği, saılığı ve konforu için estetik ve bilimsel ilkeler çevresinde ele alan, mekan ve yaşam ortamı oluşturan, biyo çeşitliliği destekleyen arazi planlaması, tasarımı, korunması ve onarılması konularını kapsayan ve ülkesel, bölgesel, kentsel ve kırsal ölçekte fiziksel planlar içerisinde yer alarak kültürel ve doğal değerlerin korunması ve sürdürebilirlik adına ekolojik öncelikle projeler üretilmesini sağlayan bir planlama ve tasarım dalıdır peyzaj mimarlığı.

Planlama ve tasarım sürecinde yumuşak peyzaj materyalleri (otsu, odunsu, su, mevsimlik ve yerötücü bitkiler, çim, çalılar, ağaçcıklar, ağaçlar gibi canlı materyaller kullanılır; sert peyzaj materyalleri (ahşap, tuğla, çakıl, kaya, cam, traverlen, heykel, metal, parke taşı gibi cansız malzemeler kullanılır. Ayrıca peyzaj yapıları kapsamında farklı yapısal peyzaj elemanları (Kentsel donatılar) mevcuttur. Peyzaj mimarlığı başta mimarlık, mekan ve hacim sanatları olmak üzere birçok sanat dalları ile de koordineli bir çalışma disiplinidir.

Peyzaj uygulaması yapılan alanların büyüklüğü ve kullanım şekilleri imkan ve mekan ölçüsünde büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Bu aşamada peyzaj uygulaması yapılan alanların etkisinin sürekliliğinin sağlanması ve yapılan maddi harcamaların uzun vadede kalıcılığının sağlanması anlamında profesyonel peyzaj bakımı yapan firmalarla çalışılması zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.

Peyzaj alanlarının periyodik bakımı

- Yapılacak bakım çalışmaları alanın bulunduğu konum ve büyüklüğü ile iligili olarak haftalık, aylık, yıllık olarak değişkenlik gösterebilir. 
- Periyodik bakım kapsamında yapılabilecek çalışmalar; rutin çim biçimi ve çimlerin bakım onarımı, uygun dönemlerde çim ve bitkilerde gübreleme ve ilaçlama çalışmalarının yapımı, iç mekan bitkilerinin bakım ve ilaçlanlması, uygun dönemlerde farklı bitki türlerinde yapılacak budama  işlemlerinin takibi ve uygulaması, peyzaj düzenlemesi yapılan alanlarda farklı sebeplerden meydana gelen deformasyonu ortadan kaldıracak bitki dikimi çalışmaları ve çim alan ara ekim çalışmalarının yapılması işlemleri.


Nerelerde Kullanılabilir?
- Büro ve ‹şyerleri
- Sanayi Yapıları
- Hastaneler
- Restaurantlar
- Spor Salonları
- Alış-veriş Merkezleri
- Bankalar
- Mağazalar
- Konutlar
- Metrolar
- Fabrikalar
- Prefabrik Yapılar
- Konferans Salonları

 

DRENAJ SİSTEMLERİ

Peyzaj mimarlığı, doğal ve kültürel kaynakları ve fiziksel çevreyi insan yararı, mutluluğu, güvenliği, sağlığı ve konforu için estetik ve bilimselilkeler çevresinde ele alan, mekan ve yaşam ortamı oluşturan, biyo çeşitliliği destekleyen arazi planlaması, tasarımı, korunması ve onarılması konularını kapsayan ve ülkesel, bölgesel, kentsel ve kırsal ölçekte fiziksel planlar içerisinde yer alarak kültürel ve doğal değerlerin korunması ve sürdürebilirlik adına ekolojik öncelikle projeler üretilmesini sağlayan bir planlama ve tasarım dalıdır peyzaj mimarlığı.

Planlama ve tasarım sürecinde yumuşak peyzaj materyalleri (otsu, odunsu, su, mevsimlik ve yerötücü bitkiler, çim, çalılar, ağaçcıklar, ağaçlar gibi canlı materyaller kullanılır; sert peyzaj materyalleri (ahşap, tuğa, çakıl, kaya, cam, traverten, heykel, metal, parke taşı gibi cansız malzemeler kullanılır. Ayrıca peyzaj yapıları kapsamında farklı yapısal peyzaj elemanları (kentseI donatılar) mevcuttur. Peyzaj mimarlığı başta mimarlık, mekan ve hacim sanatları olmak üzere birçok sanat dalları ile de koordineli bir çalışma disiplinidir.

Peyzaj uygulaması yapılan alanların büyüklüğü ve kullanım şekilleri imkan ve mekan ölçüsünde büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Bu aşamada peyzaj uygulaması yapılan alanların etkisinin sürekliliğinin sağlanması ve yapılan maddi harcamaların uzun vadede kalıcılığının sağlanması anlamında profesyonel peyzaj bakımı yapan firmalarla çalışılması zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.

İÇ DRENAJ

Dış drenaj yapma imkanı bulunmayan durumlarda bodrum katında yapılan drenaj şeklidir.

Genellikle konutların merkezi yerinde bodrum döşemesi en az 2m derinlikte ve 50x50 cm boyunda bir kuyu şeklinde yapılmaktadır. Kuyu harçsız moloz taş duvar olarak örülmekte ve üzeri sac ya da beton bir kapakla kapatılmaktadır. Kuyu üzerine, otomatik olarak çalışan bir su motoru yerleştirilmektedir.

Bir ucu suyun döküleceği yere başlanan ve su motoruyla da bağlantılanan bir su borusunun diğer ucu da kuyuya indirilmekte ancak boru, kuyu tabanından 15-20 cm yukarıda bırakılmakta ve ucuna da bir süzgeç takılmaktadır. Zeminden sızan su bodrumun taban seviyesinden 40-50 cm aşağıya kadar yükseldiğinde su pompası çalışmakta ve suyun dışarı atılması sağlamaktadır.

DIŞ DRENAJ

İç drenajdan farkı, konut çevresinde temel duvarından 50-100 cm kadar dışarıda ve temel tabanından 30-50 cm derinde %540 eğimli bir kanal açılmakta ve kanal tabanına genellikle 20 cm çapındaki beton ya da kil kunkler-büzler 2-4 cm aralıklarla döşenmektedirler. Kanal, künk yüksekliğinin yarısına kadar kil ile doldurularak iyice sıkıştırılmakta, kil dolgu ve künklerin önce iri, sonra ufak taş parçalarıyla, yüzeye yakın kısmı ise iri kumla doldurulmaktadır.

 

DIŞ KAPI UYGULAMALARI

Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler: 
Satın alacağınız çelik kapının sağlamlığından emin olmak istiyorsanız çelik kapının hırsızlığa karflı güvenlik seıtfikası olduğundan emin olun.

Avrupa Birliği çelik kapıların hırsızlığa karflı güvenlik seviyelerini belirleyen standartlar ve testlere sahiptir. Bu testler sonucunda çelik kapıların güvenliği Class 1 en düflük, Class 6 en yüksek olmak üzere 6 seviyede ölçülmektedir. Satın alacağınız çelik kapının EN 1627 standartlarına göre yapılmıfl Avrupa Birliği güvenlik sertifikasınından hangi aletler kullanarak ne kadar süre hırsızlığa karflı direnç gösterdiğini öğrenebilirsiniz.

Yüksek konut güvenliği için çelik kapınız EN 1627 Class WK4 seviyesinde hırsızlığa karflı direnç sertitikası bulunmalıdır. Bu sayede profosyonel bir hırsızın Ievye, çelik kama, büyük çekiç, tornavida, flarjlı matkap gibi aletler kullanarak 120 dakika boyunca çelik kapınızı açamayacağından emin olabilirsiniz.

Maddi değeri yüksek ifl yerleri, önemli askeri binalar, hırsızlık riski çok yüksek ve güvenlik seviyesi düflük evler için önerilen çelik kapılarda EN 1627 Class WK5 seviyesinde hırsızlığa karflı direnç sertifikası bulunmalıdır. Bu sayede profosyonel bir hırsızın elektrikli matkap, elektrikli jet taflı, elektrkili tilki kuyruğu, büyük Ievye, balyoz, çelik kama gibi aletleri kullanarak 160 dakika boyunca çelik kapınızı açamayacağından emin olabilirsiniz.

Evinizin kapısı satın almadan önce kapıların dıfl cephe koflullarına karflı dayanım garantisi olduğundan mutlaka emin olun. Apartman kapılarında daire çelik kapılarından farklı olarak dıfl cephe koflullarına dayanıklı kaplamalar kullanılması gerekmektedir. İşinde deneyimli tasarım ve proje ekibimiz sizler için çalıflmaktadır. Hem estetik ve güzel hem de kalite ve dayanıklı ürünler üretmektedirler. Sizlerin de özel ihtiyacınız varsa bizimle irtibata geçin sizlere en uygun model ve konsepti tasarlayalım.

Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

- En Üst Seviye Konut Güvenliği Sertifikalı
- Güvenli, Konforlu ve Akıllı Çelik Kapı
- Çift Contalı Yenilikçi Tasarımlar
- Özel Tasarım ve Modeller
 

 

DIŞ CEPHE UYGULAMALARI


Dekoratif Söve

Söve nedir?

Söve halk arasında tüm dekoratif bina süsleme elemanlarına (kat silmesi, denizlik profili, köşe profili, kolon, sütun, harpuşta, payanda, kilit taşı v.b.) verilen genel bir isim olarak bilinmektedir.

İnşaat için dış cephe mantolama da kullanılan köpüğün üzerine silis kumunun özel kimyasal bileşenlerle karılarak harç kaplama makinası aracılığıyla üzerine sıvanan, dekorasyon ve izolasyon amaçlı dış cephe kaplama ürünlerine deniyor. Söve nedir? sorusu kısaca, pencere ve kapı kenarlarına uygulanan dekoratif profillere verilen isimdir.

Dış Cephe Söve yapıtınızın estetik görünümünü de artırdığı için binanızın değerine değer katacaktır. Dekoratif Söve binalarınıza estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra ses, ısı gibi dış etkenlere karşı yüksek oranda dayanıklı bir izolasyon malzemesidir. İzopiyer tarafından üretilen Söve Pencere etraflarında sövelerin altına ya da mermerin altına denizlik uygulamaları yapılabilir veya sövelerin üst kısmına taç uygulamaları yapılabilir.

Dış Cephe Söve tasarımı, söve imalatı ve söve montajı firmamız Varna Yapı tarafından yapılmaktadır. Süsleme ve detaylandırmalarda kullanılmakta olan kapı ve pencere söveleri değişik model ve ebatlarda üretilebilmektedir. Dekoratif Söve binalara estetik bir görünüm kazandırır.

Dış cephelerde söve uygulaması yapılırken yağmurla birlikte kendini yıkama ve temizleme özelliği olan özel boyalar kullanıldığı zaman, sövelerin zaman içinde kirlenmesi önlenmiş olur. Söveler, kilit taşları, taçlar, kat silmeleri, sütunlar yapıların dış cephesinde değişik yerlerde süsleme elemanı olarak kullanılmaktadır. Söve uygulaması iyi yapıldığı takdirde yapı ömrüne eş değer ömre sahip olmaktadır.

 

KÜPEŞTE UYGULAMALARI


Küpeşte Profilleri

Alüminyum küpeşte profilleri mekanlarınıza estetik görünümler kazandıran alüminyum olması sebebi ile hafif ve uzun ömürlü dekorasyon elemanlarıdır.

Küpeşte profillerinin dekorasyon ö€esi olarak görülmesindeki en büyük etken mimarinize uygun olarak istenildi€inde yuvarlak istenildi€inde kare istenildi€inde ise dikdörtgen olabildi€i gibi farklı renklerde farklı aksesuar ve parçalar bir araya getirilerek size uygun konseptler oluşturulabilmesidir.

Küpeşte profilleri teras, balkon, merdiven, havuz kenarı, bina girişi, kafe ve restoranların açık alanları da dahil birçok alanda başta korkuluk, merdiven trabzanı ve cam balkon olarak ya da bölme duvar gibi bir farklı şekillerde de kullanılabilmektedir.

Düşük maliyetli ve estetik bir görünüme sahip küpeşte profillerin uygulaması da oldukça kolaydır.

Zemin durumuna göre ilk önce alt yapısı hazırlanan küpeşte profilleri uygulama alanına demonte olarak getirildikten sonra çok kısa süreler içerisinde tamamlanarak kullanıma hazır hale gelir.

Varna Yapı olarak yıllardır içinde oldu€umuz alüminyum sektörünün bize kattı€ı tecrübe ile sizlere en kaliteli ve en hesaplı küpeşte profillerini tüm ba€lantı parçaları ve aksesuarları ile birlikte geniş bir yelpazede sunmaktayız.

Varna Yapı müşterilerinin ihtiyaçları do€rultusunda muhtelif alüminyum profiller, küpeşte profilleri, alüminyum korkuluklar, fayans profilleri, oto perde ray vb. gibi birçok alanda kullanılan alüminyum profil imalatını ve satışını da yapmaktadır.

Hizmetlerimiz

- Alüminyum Küpeşte
- Alüminyum Korkuluk
- Alüminyum Merdiven
- Alüminyum Cam Korkuluk
- Cepheden Montaj
- Küpeşte
- Galeri Korkuluk
- Merdiven Korkuluk
- Merdiven Küpeşte
- Paslanmaz Küpeşte
- Küpeşte Malzeme Satışı

 

TKİN VE EKONOMİK YALITIM


Isı yalıtımı sadece kışın faydalı değildir. Kışın soğuk havalarda duvarları sıcak tuttuğu gibi, yazın da klima görevi görmektedir. lsı yalıtımı, mevcut ve yeni yapılarda etkin bir şekilde çevrenin korunması, yapı fiziği hatalarının kapatılması ve ömür boyu yakıt giderlerinden tasarruf edilebilmesi için en etkili ve ekonomik çözüm olarak kabul edilmektedir.

lsı yalıtımı akılcı bir iştir!

Grafikte; bir yapının ısı yalıtım fonksiyonunun, neden yapı malzemesinde değil de yalıtım malzemesinde olması gerektiğini göstermektedir. Örneğin betonun yalıtım etkisi, EPS yalıtım malzemesinden 66 kat daha azdır. Bu nedenle soğuğun beton balkon, çatı ve bodrum duvarlarından girmesini engellemenin büyük önemi vardır. Yalıtım özelliği güçlü olarak bilinen yumuşak ahşap bile EPS karşısında 3,5 kat daha az yalıtım sağlar.

Bu nedenle de yük taşıyan yapı malzemeleri ve ısı yalıtımı sağlayan yapı malzemeleri olarak yapılan ayrım giderek büyümektedir. Türkiye'de yılda 6 milyon m2 dış cephe, ısı yalıtım sistemleriyle inşa edilmektedir. Kalınlık değerleri yüksek olan yalıtım malzemesine yapılan yatırımlar, kısa sürede kendini amorti etmektedir.

Isı Yalıtımın Avantajları:

- Yakıt tüketiminde belirgin düşüş ve daha az gider.
- Duvar ve tavanlarda rutubet oluşumunu engeller.
- Soğuk kış günlerinde ılıman duvar ısısı sağlar. Sıcak yaz günlerinde konforlu oda sıcaklığı. (daha az elektrik gideri)

HIZLI TEKLİF AL