Varna Yapı

İzolasyon Uygulama

Her çeşit yapının ayrılmaz bir parçası olan, görevi altında bulunan binaları olumsuz hava şartlarından koruyarak tahrip olmasını engellemek ve işi tasarrufunu sağlamak olan çatı sistemleri ayrıca şık bir bina görünümünün de vazgeçilmez parçalarıdır. Pek çok çesit malzeme kullanılarak değişik formlarda yapılan çatı sistemlerinin en önemli organları ise hiç şüphesiz ısı yalıtımı ve su yalıtımını sağlayan sistemlerdir. İnsan hayatı için oldukça önemli olan, yaşamımızı sürdürebilmek için muhtaç olduğumuz su, bizdekinin tam tersine yapıların bir numaralı düşmanıdır Taşıyıcı sistemlere nüfuz ettiği taktirde kolonların, betonların ve demir yapılarının zarar görmesine ve deforme olmasına neden olan ayrıca ne oluşmasına ortam hazırladığı için insan sağlığı için de olumsuz etkileri olan bu suları engellemek ve binaya girişine izin vermemek çatıların görevidir.

Enerji kaynaklarının bilinçsiz kullanılmasıyla her geçen gün biraz daha acı sona yaklaşılan dünyada, hem doğal enerjileri idareli kullanmak hem de kendi kesemizi rahatlatmak adına iyi bir işi yalıtımı da şarttır. Çatıların işi yalıtımını, kaliteli malzemeleri kullanarak işinin ehli ustalara yaptırmak; binayı aşırı güneş ısısından koruduğu gibi, binanın içindeki ısı muhafazasını da sağlayacak olan en etkin sistemdir. Binanın betonuna ve kolonlarına zarar veren en büyük etkenlerden olan su ve işi iyi bir çatı sistemi ile devre dışı bırakmak etkili bir muhafaza ve uzun ömür sağlar.

Biz de Varna Yapı olarak oldukça önem arz eden Çatı Yalıtım Uygulamaları alanında hizmet veriyoruz. İşinde uzman usta kadromuz ve yılların verdiği tecrübe ile binalarınızın koruyucu kalkanı olan çatıların; çatı aktarma, çatı onarım ve çatı yapım işlerini gerçekleştiriyoruz.

Varna Yapı Çatı Sistemleri:

- Su İzolasyonu
- Çatı Uygulamaları
- Çatı Kaplama
- Yalıtım Malzemeleri
- Teras İzolasyonu
- Isı Yalıtım

Varna Yapı çatı sistemleri, konusunda sürekli eğitim alan uzman çözüm ortakları tarafından verilen anahtar teslim çatı hizmetleri ile çatınız için komple bir çözüm sunuyor. Anahtar teslim çatı hizmetleri ile Varna Yapı ürünleri ve teknik esaslara uygun şekilde uygulama hizmeti tek elden temin edilebiliyor. Böylece, 3-5 yıl arası değişen işçilik garantisi, çatı rutin bakım hizmetleri ve keşif hizmetleri ile birlikte ürün ve hizmetten oluşan bir çözüm paketi tercih edilebiliyor.
Görüntülü Diafon Sistemleri

Isı yalıtım mantolama uygulamalarına sektöründe ilk defa uygulama yapılan yapıya yüksek değer katma hedefini, yapı dönüşüm bakış açısını getirmiştir. Bu yenilikçi bakış açısı ve yaptığı kaliteli uygulamalar ile Varna Yapı, ısı yalıtım uygulamaları dışında müşterilerine sağladığı ek hizmetlerle de değer yaratmaktadır. Güçlü tedarikçi ağı ile geniş bir yelpazede ek uygulama hizmeti veren Varna Yapı, yenilikçi kimliğiyle dünya ve Türkiye'deki gelişmeleri takip ederek müşteriye özel çözümler sunmaktadır.

Varna Yapı, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile "Farklı Beklentilere Farklı Çözümler" sunarak müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir.


İÇ DRENAJ

Dış drenaj yapma imkanı bulunmayan durumlarda bodrum katında yapılan drenaj şeklidir.

Genellikle konutların merkezi yerinde bodrum döşemesi en az 2m derinlikte ve 50x50 cm boyunda bir kuyu şeklinde yapılmaktadır. Kuyu harçsız moloz taş duvar olarak örülmekte ve üzeri sac ya da beton bir kapakla kapatılmaktadır. Kuyu üzerine, otomatik olarak çalışan bir su motoru yerleştirilmektedir.

Bir ucu suyun döküleceği yere başlanan ve su motoruyla da bağlantılanan bir su borusunun diğer ucu da kuyuya indirilmekte ancak boru, kuyu tabanından 15-20 cm yukarıda bırakılmakta ve ucuna da bir süzgeç takılmaktadır. Zeminden sızan su bodrumun taban seviyesinden 40-50 cm aşağıya kadar yükseldiğinde su pompası çalışmakta ve suyun dışarı atılması sağlamaktadır.

DIŞ DRENAJ

lç drenajdan farkı, konut çevresinde temel duvarından 50-100 cm kadar dışarıda ve temel tabanından 30-50 cm derinde %540 eğimli bir kanal açılmakta ve kanal tabanına genellikle 20 cm çapındaki beton ya da kil kunkler-büzler 2-4 cm aralıklarla döşenmektedirler. Kanal, künk yüksekliğinin yarısına kadar kil ile doldurularak iyice sıkıştırılmakta, kil dolgu ve künklerin önce iri, sonra ufak taş parçalarıyla, yüzeye yakın kısmı ise iri kumla doldurulmaktadır.


Etkin ve Ekonomik Yalıtım

Isı yalıtımı sadece kışın faydalı değildir. Kışın soğuk havalarda duvarları sıcak tuttuğu gibi, yazın da klima görevi görmektedir. lsı yalıtımı, mevcut ve yeni yapılarda etkin bir şekilde çevrenin korunması, yapı fiziği hatalarının kapatılması ve ömür boyu yakıt giderlerinden tasarruf edilebilmesi için en etkili ve ekonomik çözüm olarak kabul edilmektedir.

lsı yalıtımı akılcı bir iştir!

Grafikte; bir yapının ısı yalıtım fonksiyonunun, neden yapı malzemesinde değil de yalıtım malzemesinde olması gerektiğini göstermektedir. Örneğin betonun yalıtım etkisi, EPS yalıtım malzemesinden 66 kat daha azdır. Bu nedenle soğuğun beton balkon, çatı ve bodrum duvarlarından girmesini engellemenin büyük önemi vardır. Yalıtım özelliği güçlü olarak bilinen yumuşak ahşap bile EPS karşısında 3,5 kat daha az yalıtım sağlar.

Bu nedenle de yük taşıyan yapı malzemeleri ve ısı yalıtımı sağlayan yapı malzemeleri olarak yapılan ayrım giderek büyümektedir. Türkiye'de yılda 6 milyon m2 dış cephe, ısı yalıtım sistemleriyle inşa edilmektedir. Kalınlık değerleri yüksek olan yalıtım malzemesine yapılan yatırımlar, kısa sürede kendini amorti etmektedir.

Isı Yalıtımın Avantajları:

- Yakıt tüketiminde belirgin düşüş ve daha az gider.
- Duvar ve tavanlarda rutubet oluşumunu engeller.
- Soğuk kış günlerinde ılıman duvar ısısı sağlar. Sıcak yaz günlerinde konforlu oda sıcaklığı. (daha az elektrik gideri)

HIZLI TEKLİF AL