• info@varnayapi.com
  • 0216 540 14 40
  • 0535 724 69 95
Varna Yapı

Dış Cephe

Isı Yalıtımı Çeşitleri

Taşyünü lsı Yalıtım Levhası

Taşyünü ısı yalıtım plakaları, organik sıvalar ve ısıya dayanıklı bazalt ham maddesi sayesinde dış cephe korumasına yeni standartlar getirmektedir: Bu dış cephe ısı yalıtım sistemiyle, dış cephe tasarımında koyu renk tonları bile uygulanabilmektedir. Taşyünü, aynı zamanda DlN EN 13501 standardı uyarınca yüksek yangın koruma şartını da yerine getirmektedir.


1 Yapıştırma
2 lsı yalıtımı
3 Sabitleme
4 Levha sıvası
5 Cam elyaf fileli güçlendirici katman
6 Ara kat astar *gösterilmiyor
7 Son kat kaplama

Taşyünü ısı yalıtım levhaları, organik sıvalar ve ısıya dayanıklı bazalt ham maddesi sayesinde
dış cephe korumasına yeni standartlar getirmektedir:

Bu dış cephe ısı yalıtım sistemi ile koyu renk tonları dahi dış cephe tasarımlarına entegre edilebilmektedir. Taşyünü, aynı zamanda EN 13501 standardı uyarınca yüksek yangın koruma şartını da yerine getirmektedir.

Taşyünü EN 13501 standardı uyarınca yanmaz dış cephe ısı yalıtım sistemlerinin yüksek yangın
koruma şartını yerine getirmektedir. Yanmazlık, yüksek kaliteli organik sistem bileşenlerinin, çok uzun ömürlü ve ısıya dayanıklı bazalt hammaddesi ile birlikte kullanımı ile sağlanmaktadır. Bazalt, aynı zamanda uzay yolculuğunda ısı kalkanları üretmek için kullanılmaktadır. Bu yenilikçi hammadde teknolojisi sayesinde Taşyünü, dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde maksimum uygulama güvenliği ve tasarım çeşitliliği sağlayabilmektedir: Bu sayede canlı renklerden, çok koyu dış cephelere kadar her türlü özel istek yerine getirilebilmektedir. Taşyünü, dış cephelerin etkin bir biçimde korunması ve değerinin muhafaza edilmesi konusunda yeni standartlar getirmektedir.

VARNA YAPI'dan en başarılı dış cephe ısı yalıtım sistemi

- En yüksek ürün kalitesi
- Olağanüstü uzun kullanım ömrü test edilip onaylanmış sistem güvenliği
- Büyüleyici tasarım çeşitliliği trend belirleyici yenilikler

ÖZELLİKLER

Isı iletkenlik katsayısı AD = 0,036 W/mK'dir.

Doğal yapısı gereği su buharı geçirgenliği çok yüksektir. (µ=1) Yapılarda nem, rutubet ve küf oluşumunu engeller, zaman içinde bozulmaz, dağılmaz.

lsı yalıtımı ile birlikte yangın ve ses yalıtımı da sağlar. A1 yanmazlık sınıfındadır.

Sıcaklık ya da yüksek nispi nem altında boyutlarında değişim olmaz. Levhalar tam
gönyesinde üretilir ve zamanla gönyeden sapmaz.
Capatect Dalmaçyalı lsı Yalıtım Levhası

Uzun ömürlü ve ekonomik dış cephe ısı yalıtımı söz konusu olduğunda birinci tercih, çok çeşitli cephe tasarım olanaklarıyla, Capatect Dalmaçyalı plakalı mineral ısı yalıtım sistemleridir. Maliyeti olduğu kadar, sürdürülebilirliği de düşünen ve bunun yanı sıra cephelerde teknik ve estetik anlamda taviz vermek istemeyenler için Varna Yapı mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

Yapıştırma
lsı yalıtımı
Dübelleme *Gösterilmiyor
Levha sıvası
Cam elyaf fileli güçlendirici katman
Ara kat astar
Son kat kaplama

Mineral esaslı bu sistem; etkili Capatect Dalmaçyalı ısı yalıtımı, mükemmel uygulama özellikleri ve sayısız tasarım seçenekleri ile standartları yeniden belirliyor. Mineral sıvadan organik sıvaya uzanan son kat kaplamalar maksimum tasarım ve renk olanaı sunuyor.

Yüksek polimer oranı sayesinde çatlama dayanımı çok yüksektir ve uzun ömürlüdür. Capatect Dalmaçyalı ısı Yalıtımı her türlü alt yüzey için uygundur. Esneklik için en iyi kombinasyon Organik polistren ısı yalıtım malzemesi, mineral güçlendirme ve son kat kaplama olarak organik, mineral veya silikat son kat sıvası ile donatılmış Capatect Dalmaçyalı ısı yalıtım levhası, zor alevlenir ve DlN 4102 standardı uyarınca B1yapı malzemesi sınıfı gerekliliklerini yerine getirir. Bu sayede hem eski, hem de yeni yapılarda yüksek bina sınırına kadar olan yükseklikte kullanılabilir.

Sabitleme yöntemleri tek başına yapıştırmadan, yapıştırma ve dübellemeye kadar ve sorunlu alt yüzeyler söz konusu olduğunda, uygun yapıştırıcı harçlar ile sabitlemeye kadar çeşitlenmektedir.

ÖZELLİKLER

- Garantili lsı İletkenlik Kat Sayısı: lsı iletkenlik kat sayısı AD = 0,033 W/mK'dir. Polistren yapısındaki ideal karbon oranı ile standart EPS ısı yalıtım levhalarına oranla %20 daha iyi ısı yalıtım değerine sahiptir.

- Yüksek Su Buharı Geçirgenliği: Yüksek su buharı geçir genliğine sahiptir. (µ=20-40) Yapılarda nem, rutubet ve küf oluşumunu engeller.

- İdeal Basma Dayanımı: Yapılarda tüm mekanik yüklemelere dayanabilecek yetertiliktedir. Genleşme, büzülme ve duvarların çalışmasından kaynaklanan sıva, boya ve kaplama çatlaklarının oluşmasını önler.

- Standart Üretim Yoğunluğu, Kalıcı Gönye Kararlılığı ve Yüzeysel Düzgünlük: Üretimden sonra standartlara uygun olarak dinlendirilerek mükemmel boyut dengesine ulaşır, zamanla gönyeden sapma olmaz.

- Su Emmeye Karşı Direnç: Suya karşı yüksek dirençli yapısı ile ısı yalıtım performansını ilk günkü seviyesinde korur.


EPS Isı Yalıtım Levhası

Mineral esaslı bu sistem; etkili EPS ısı yalıtımı, mükemmel uygulama özellikleri ve sayısız tasarım seçenekleri ile standartları yeniden belirliyor. Mineral sıvadan organik sıvaya uzanan son kat kaplamalar maksimum tasarım ve renk olanağı sunuyor. Yüksek polimer oranı sayesinde çatlama dayanımı çok yüksektir ve uzun ömürlüdür. EPS her türlü alt yüzey için uygundur.

1 Yapıştırma
2 lsı yalıtımı
3 Sabitleme *gösterilmiyor
4 Levha sıvası
5 Cam elyaf fileli güçlendirici katman
6 Ara kat astar
7 Son kat kaplama

Esneklik için en iyi kombinasyon

Organik polistren ısı yalıtım malzemesi, mineral güçlendirme ve son kat kaplama olarak organik, mineral veya silikat son kat sıvası ile donatılmış EPS lsı Yalıtım Levhası, zor alevlenir ve DIN 4102 standardı uyarınca B1 yapı malzemesi sınıfı gerekliliklerini yerine getirir. Bu sayede hem eski, hem de yeni yapılarda yüksek bina sınırına kadar olan yükseklikte kullanılabilir.

Sabitleme yöntemleri tek başına yapıştırmadan, yapıştırma ve dübellemeye kadar ve sorunlu alt yüzeyler söz konusu olduğunda, EPS yapıştırıcı harcı ile sabitlemeye kadar çeşitlenmektedir.

Sınırsız çeşitlilik - her yerde kulIanılabilir

EPS lsı Yalıtım Levhası kolayca, güvenle ve bu sayede oldukça düşük maliyetlerle uygulanabilir. Sistem bileşenleri makina kullanımına uygun özelliklere sahiptir ve bu da EPS'yi mükemmel kombine bir sistem haline getirmektedir.

Sınırsız tasarım

Son kat kaplama olarak çok sayıda dış cephe sıvasının ve boyasının yanı sıra klinker tuğlaları, seramik ve doğal taş kaplamaları veya mimari formlarla kombinasyon imkanları ayrıca tasarım çeşitliliği sunmaktadır.


Uygulama alanları

- Her türlü eski ve yeni yapı Ulusal İmar Yönetmelikleri uyarınca uygulama sınırı: Yüksek bina sınırı.

- Duvar tipleri: Yığma yapılar (beton, kireç kumtaşı, tuğla, gazbeton) ve kagir yapılar.

- Seramik, doğal taş, StoDeco Profilleri ve sıva ile dekoratif dış cephe tasarımları

ÖZELLİKLER

- lsı iletkenlik katsayısı AD = 0,032 W/mK'dir.

- Yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. (µ=20-40) Yapılarda nem, rutubet ve küf oluşumunu engeller.

- Yapılarda tüm mekanik yüklemelere dayanabilecek yeterliliktedir. Genleşme, büzülme ve duvarların çalışmasından kaynaklanan sıva, boya ve kaplama çatlakIarının oluşmasını önler.

- Üretimden sonra standartlara uygun olarak dinlendirilerek mükemmel boyut dengesine ulaşır, zamanla gönyeden sapma olmaz.

HIZLI TEKLİF AL